Mitolojik kaynaklarda 'şarabın doğduğu yer' olarak gösterilen  Gelibolu Tarihi Yarımadası yepyeni bir şarap markasına ev sahipliği yapıyor.  İsmini yarımadanın Kuzey Ege sahilindeki Suvla Koyu’ndan alan SUVLA, şarabın doğduğu toprakların ruhunu yeniden canlandırarak, 'şato tipi' yüksek nitelikli şarap yapma idealini gerçekleştiriyor. Bu bölgenin şarapları, ait oldukları muhteşem coğrafyayı ve tarihle dolu bir geçmişi geleceğe taşımayı hayal ediyor.

Suvla; ılık bir havada öğle vaktinde, yazın kumsalda bir gün batımında, keyifle hazırlanan akşam sofralarında, karlı bir havada şömine karşısında, bahçede mangal başında, ciddi iş toplantılarında, kimi zaman da koyu arkadaş sohbetlerinde yaratılan özel tatların tümüne uyumla eşlik eden, tamamlayan, hep tercih edilen zamansız, derinlikli, zengin karakterli, dengeli ve zarif şaraplar yapmanın ve içirmenin peşinde.

Suvla Şarapları, Kabatepe bölgesinde deniz manzaralı çam ormanları ile çevrelenmiş, yoğun iyot ve reçine kokuları içindeki 600 dönümlük aile bağları Bozokbağ'da yetişen üzümlerden üretiliyor. İyi Tarım Uygulaması (GAP) Sertifikası ile kurulan, 2013 yılında organik sertifikaya geçen bağlarda yetişen üzüm cinsleri; Cabernet Sauvignon, Merlot, Shiraz, Cabernet Franc, Grenache Noir, Petit Verdot,  Chardonnay, Sauvignon Blanc, Roussanne ve Marsanne; yerliler ise tarihi yarımadaya özgü beyaz varyete Kınalı Yapıncak ve kırmızı varyete Karasakız'dır. Şato tipi şarap üretebilmek için yakın mesafe prensibine göre, bağlara 3-12 km. uzaklıkta Eceabat'ta konumlandırılan Suvla şaraphanesi, yerçekimi sistemi ve özel soğuk hava odalarının da bulunduğu, gelişmiş teknoloji ve doğal yöntemlerin kullanıldığı çağdaş bir şarap üretim merkezi. 

Bağcılık için çok elverişli bir coğrafyanın güçlü teruar desteği, yüksek teknolojik altyapı ve insan gücünün dengeli birleşimi ile, enologlar Jacques Antoine Toublanc, Charles Emmanuel Girard, Francis Poirel www.litov-oenologie.fr/ danışmanlığındaki şarap yapım ekibi; Dimitar Dimov, Eda Acılıoğlu ve Michael Kaben'in farklı yapım teknikleri ve zengin çeşitlilik ile ürettikleri beyaz, roze ve kırmızı şaraplar; Kabatepe, Suvla, Kirte, Sur, Sır, Suvla Reserve ve Suvla Grand Reserve serileri altında sunuluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

çanakkale savaşları tarihi

 

 

 

 

 


KURUMSAL KALİTE POLİTİKASI